خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران

دانلود تحقیق گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران

تحقیق گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران ، دانلود گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران

محتوای فایل ::

گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران

گزارش-کارآموزی-شركت-الوان-مهرآفاق-وابسته-به-شركت-توزيع-تهران

دانلود ورد با موضوع گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران دارای ۳۲ صفحه و با فرمت .doc و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد صفحه : ۳۲ صفحه

فرمت فایل: ورد .doc و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

 

قسمتی از متن نمونه:

مقدمه:
امروزه برق بعنوان جزء لاینفک زندگی انسان محسوب میشود .شبکه وسیع انرزی الکتریکی با انشعابات زیاد مجتمع های بزرگ وکوچک صنعتی ومسکونی را تغذیه مینماید.
انرزی الکتریکی در قیاس با سایر انرزی ها از محاسن ویزه ای برخوردار است شامل:
۱- محدودیتی از نظر مقدار در انتقال و توزیع آن وجود ندارد.
۲- انتقال آن برای فواصل زیاد به آسانی انجام پذیر میباشد.
۳- تلفات آن در طول خطوط انتقال و توزیع کم و دارای بازده زیاد میباشد.
۴- تبدیل آن به سایر انرزی ها به آسانی ممکن است.
سیستم انرزی الکتریکی  در حالت کلی شامل ۳ جزء زیر میباشد:
۱-    مركز توليد نيرو
۲-    خطوط انتقال نيرو
۳-    شبكه هاي توزيع نيرو
انرژی الکتریکی در نیروگاه در رنج ۲۰ کیلو ولت تولید میشود .از آنجا که نیروگاه هابه دلائل ایمنی و اقتصادی وبا توجه به نوعشان ( آبی- بخاری- گازی- دیزلی ) در خارج شهر و در فاصله دور از مصرف کننده میباشد برای رساندن انرزی تولید شده به مصرف
کننده ها از خطوط انتقال نیرو استفاده می شود. به دلیل طویل بودن خطوط انتقال تلفات انرزی زیاد میباشد .
برای کم کردن تلفات-  سطح ولتاز انرزی تولید شده در نیروگاه را از طریق ترانسفورماتورقدرت افزایش داده به رنج ۴۰۰ کیلو ولت میرسانند. این ولتاز برای انتقال مناسب می باشد.
خطوط انتقال نیرو انرزی الکتریکی را از نیروگاه با ولتاز ۴۰۰کیلو ولت به پست۶۳/۴۰۰ کیلو ولت منتقل می کنند. در این پست ولتاز ۴۰۰ کیلو ولت توسط ترانسفورماتورقدرت به ولتاژ ۶۳ کیلو ولت کاهش می یابد. انرزی الکتریکی با ولتاز ۶۳ کیلو ولت توسط خطوط انتقال نیرو به پستهای ۲۰/۶۳ کیلو ولت منتقل می شود. در این پست نیز توسط ترانسفورماتورقدرت ولتاژ از ۶۳ کیلو ولت به ۲۰ کیلو ولت کاهش می یابد.انرزی الکتریکی با ولتاز ۲۰کیلو ولت به پست های توزیع منتقل شده توسط ترانسفورماتورهای توزیع به ولتاز ۳۸۰ ولت کاهش می یابد.
رنج های استاندارد شده ی ولتاز در ایران عبارتند از:
  الف-  40ولت-۱۲۰ولت                           ( فشار ضعیف) 
  ب-  33کیلوولت-۲۰کیلوولت-۱۱کیلوولت     (فشار متوسط )
  ج-  132کیلوولت-۶۳کیلوولت                   (  فوق توزیع ) 
  د- ۴۰۰کیلوولت-۲۳۰کیلوولت                  (  فشارقوی   )
به طوریکه برای تغذیه الکتریکی مصرف کننده ها معمولا ازجریان متناوب سه فاز و فشارضعیف ۳۸۰ولت و۲۲۰ ولتی استفاده میشود و برای تغذیه پست های فشار ضعیف ازفشار  متوسط ۲۰ کیلو ولتی و برای تغذیه پست های فشار متوسط از ۶۳  کیلوولت استفاده میشود.
از فشار قوی نیز جهت ارتباط نیروگاه ها استفاده می شود.در هر شهر یا هر مجتمع بزرگ صنعتی باید حداقل یک شبکه فشار قوی جهت تغذیه شبکه توزیع ( فشار ضعیف و فشار متوسط ) وجود داشته باشد.
یک شبکه توزیع باید برق مورد نیاز مصرف کننده ها را تامین کند. به عبارت دیگر شرکت توزیع نیروی برق موظف است در طول شبانه روز میزان قدرتی که مشترک درخواست نموده و مورد توافق قرارگرفته در اختیارش قرار دهد. پس باید در انتخاب میزان قدرت ونوع شبکه دقت زیادی شود.
همچنین یک شبکه توزیع باید طوری باشد که در مواقع خرابی یک قسمت از شبکه وقفه ای در تغذیه مصرف کننده ها ایجاد نشود و عیب یابی شبکه باید سریع انجام شود . 

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: گزارش,کارآموزی,شركت,الوان,مهرآفاق,وابسته,به,شركت,توزيع,تهران,گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران,دانلود گزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته به شركت توزيع تهران ,دانلودگزارش کارآموزی شركت الوان مهرآفاق وابسته

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *