خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي

دانلود تحقیق چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي

تحقیق چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي ، دانلود چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي

محتوای فایل ::

چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي

چگونگي-به-اجرا-گذاشتن-چك-در-مراجع-ثبتيتحقیق کامل چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي دارای ۱۰ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  10 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي
انونگذار در وضع و تصويب مقررات جزائي راجع به صدور چك تنها به بيان انواع چكهاي صادره از سوي اشخاص يا بانكها بسنده نموده و در قوانين مختلف مربوط به صدور چك كه بعد از تصويب قانون تجارت در سالهاي ۱۳۳۱ – ۱۳۳۷ – ۱۳۴۴ و ۱۳۵۵ و اصلاحيه قانون اخير در سال ۱۳۷۲ وضع گرديده تعريف جامعي از چك ارائه نداده است. لذا ناگزير هستيم كه براي دستيابي به تعريف چك به قانون تجارت مراجعه و از آن بعنوان قانون مادر استفاده نمائيم .
« تعريف چك »
در ماده ۳۱۰ قانون تجارت از چك بعنوان نوشته اي ياد شده كه به موجب آن صادر كننده چك وجوهي را كه نزد بانك محال عليه (بانكي كه بايد وجه را بپردازد) دارد . كلاً يا بعضاً مسترد يا به ديگري واگذار مي نمايد و در ماده ۳۱۱ همان قانون مرقوم است كه درچك بايد محل و تاريخ صدور قيد شده و به امضاء صادر كننده برسد و پرداخت چك نبايد وعده داشته باشد و ماده ۳۱۳ قانون تجارت اشعار داشته كه وجه چك بايد به محض ارائه كارسازي شود و نيز به موجب مواد ديگري ازاين قانون قيد گرديده كه صدور چك ذاتاً عمل تجاري محسوب نمي گردد.

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: تحقیق کامل چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي ,تحقیق چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي ,تحقیق, چگونگي به اجرا گذاشتن چك در مراجع ثبتي

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *