خانه / پاورپوینت / دانلود تحقیق پاورپوینت سوء رفتار با زنان

دانلود تحقیق پاورپوینت سوء رفتار با زنان

تحقیق پاورپوینت سوء رفتار با زنان ، دانلود پاورپوینت سوء رفتار با زنان

محتوای فایل ::

پاورپوینت سوء رفتار با زنان

پاورپوینت-سوء-رفتار-با-زناندانلود پاورپوینت با موضوع سوء رفتار با زنان
دارای ۳۸ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید :
۳۸ اسلاید
فرمت فایل:
پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای : 
ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

مقدمه
خشونت بر مبنای جنسیت به عنوان یکی از اصلی ترین موارد  نقض حقوق زنان ونقض حقوق عام بشر تلقی می شود . خشونت علیه زنان حق برخورداری ایشان را از آزادیها و آسودگی ها بنیادین سلب می کند . این صورت از تجاوز به حقوق انسانی به هر فعل خشونت اطلاق می شود که به آسیب دیدگی یا رنج جسمانی ،جنسی یا روانی زنان منتهی می گردد.
   زنان و دختران در همه جوامع و در همه سطوح اجتماعی و اقتصادی درمعرض سوءاستفاده بهره کشی و  آزار جسمانی و روانی و جنسی قراردارند. خشونت علیه زنان در جوامع دارای  ریشه های عمیق تاریخی ،فرهنگی ، مذهبی واقتصادی است که در نهاد افراد جامعه درونی شده است.

هرعمل،خط مشی یا نگرشی که موجب صدمۀ روحی و جسمی در زنان شود تجاوز نامیده می شود.بر این اساس ، تجاور می تواند به وسیله یک فرد،گروه،موسسه یا اجتماع بر علیه حقوق زنان انجام گیرد.
سازمان ملل درسال ۱۹۹۳ خشونت را هر رفتار خشن وابسته به جنسیتی که موجب آسیب جسمی، جنسی یا روانی گردد تعریف کرده است.

انواع سوءرفتار
سوء رفتاربدنی: سوءرفتار بدنی یا ضرب و جرح یکی از آشکارترین نمونه های خشونت است که زنان با آن مواجه هستند. متاًسفانه بعضی فرهنگ ها کتک خوردن ازمرد را پذیرفته وحتی آن را به نوعی حق مرد می دانند زیرا همیشه این تصور وجود داشته است که زن جزو مایملک مرد است بنابراین او حق دارد ومی تواند هرگونه که بخواهد با زن برخورد کند که شامل هرگونه اقدام برای آسیب رساندن ،ترساندن یا کنترل روحی همسربرای مثال سیلی زدن،ضرب وشتم،پرتاب کردن اشیاءبه سمت همسر،سوزاندن اندام هاو…

سوء رفتار عاطفی : شگقت انگیزترین نوع سوء رفتار نسبت به زنان است برخلاف بدنی نهفته وتدریجی است واغلب طولانی مدت وبه صورت شوک روحی وعاطفی شدید است واحتمالاَ کمتر نتیجۀ مداخلۀ شخص مجرم می باشد . که احتمال خودکشی دراین نوع سوء رفتار بسیار زیاد است و یا ممکن است باعث انزوا یا پرخاشگری ، بیان افسردگی و بی توجهی شود.

۳٫  سوءرفتار جنسی: تجاوز جنسی عبارتی است که نمونه های متعدد اعمال زشت جنسی و خشونت جنسی نسبت به زنان را دربرمی گیرد وممکن است نتیجۀ سوء استفاده یا اعمال زور از طریق اعمال زور بدنی باشد.تجاوز به همسر در ازدواج ، تحمیل جنسی است. تجاوز آشنا تجاوز جنسی است که توسط مردی که زن او را می شناسد انجام می گیرد. تجاوز زناشویی عمدتا نوعی عمل خشونت آمیز  و پرخاشگرانه است که درآن عمل جنسی برای آزار و اذیت و صدمه وضرب وجرح همسرانجام می شود. این زنان اظهارداشته اند که رابطۀ جنسی برای آنها خوشایند نبوده است، چراکه توسط شوهران شان به زور صورت گرفته است ، وقتی اززنان پرسیده شد که چرا مورد تجاوز قرار گرفته اند، ۷۸ % آنها اظهار داشته اند به این دلیل که شوهران آنها بر این باور هستند که این کار مردانگی آنها را به اثبات می رساند. درمطالعه ای  پیامدهای روانشناختی تجاوز زناشویی مورد بررسی قرار گرفته است ،که پاسخ اکثریت زنان به همسران شان خشم بود.
به هرحال زنانی که مکرراَ مورد تجاوز شوهران خود قرارمی گیرند، خود را سرزنش می کنند. تجاوز زناشویی نیز به نظرمی رسد که پیامدهایی برای ازدواج داشته باشد: زنان تجاوز شده احتمالا بیشتر اظهار می کنند که ازدواج آنها به مرور زمان بدترشده است. بنابراین ، پژوهش ها نشان می دهد که تجاوز زناشویی پدیدۀ واقعی است، که با کتک خوردن زنان همراه است وپیامد منفی دارد ، هم برای زنان هم برای ازدواج.

دانلود فایل

دسته :: پاورپوینت

تگ ها :: دانلود پاورپوینت با موضوع سوء رفتار با زنان,دانلود پاورپوینت,سوء رفتار با زنان,سوء رفتار,رفتار با زنان,رفتار بد با زنان,زنان,رفتار بد ,انواع سوء رفتار,سوء رفتاربدنی,سوءرفتار جنسی,خشونت کلامی,مزاحمت جنسی درمحل کار,مزاحمت های جنسی درموقعیت

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق پاورپوینت دستورالعمل های اجرائی و قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت

تحقیق پاورپوینت دستورالعمل های اجرائی و قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *