خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق معرفي شركت تجاري

دانلود تحقیق معرفي شركت تجاري

تحقیق معرفي شركت تجاري ، دانلود معرفي شركت تجاري

محتوای فایل ::

معرفي شركت تجاري

معرفي-شركت-تجاريتحقیق کامل معرفي شركت تجاري دارای ۲۴ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  24 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

معرفي شركت تجاري
ا تصويب اصل چهارم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران (۱۳۵۸) مربوط به ابتناي كليه قوانين و مقررات بر موازين و اصل ۷۲ و ۹۱ آن قانون مبني بر اسلامي بودن نظام ضروري است قوانين تجاري نيز مانند ساير قوانين ، اسلامي تفسير ، اصلاح و تكميل شوند. علاوه بر ان ، نگارنده معتقد است كه اصول و مباني حقوق تجارت بايد با اصول و مباني حقوق مدني ايران ـ به عنوان مجموعه نظام حقوق خصوصي ـ هماهنگ شود. شايان ذكر است كه در موارد ضروري مي توان قوانين تجاري را توسط مجمع تشخيص مصلحت نظام (موضوع اصل ۱۱۲ قانون اساسي ) از طريق تصويب قوانين ثانوي پويا كرد.
بنا به ديدگاه مذكور نگارنده در اين مقاله تعريفي نواز شركت تجاري ارائه داده و حداقل تعداد شركا، رابطه شركا با شركت تجاري، موضوع و شخصيت حقوقي شركت تجاري را تجزيه و تحليل كرده است . اين تلاش هر چند ناچيز است و تكميل آن به كوشش حقوق دانها نياز دارد، نكات تازه اي را درباره برخي از ويژگي هاي شركت تجاري عرضه مي دارد كه انتظار مي رود توسط حقوق دانها به ويژه همكاران محترم ، نقد و بررسي گردد.
مقدمه
مقررات مربوط به شركتهاي تجاري در اولين قانون تجارت ايران كه در سالهاي ۱۳۰۳ و ۱۳۰۴ شمسي در ۳۸۷ ماده به تصويب رسيد پيش بيني شده. در اين قانون چهار نوع شركت سهامي ضمانتي ، مختلط احصا گرديد. سپس قانونگذار با تصويب قانون تجارت ۱۳۱۱ در ۶۰۰ ماده ، قانون تجارت ۴ ـ ۱۳۰۳ را نسخ و مقرراتي راجع به شركتهاي تجاري و… مقرر نمود. باب سوم قانون تجارت نسخ و مقرراتي راجع به شركتهاي تجاري و… مقرر نمود. باب سوم قانون تجارت ۱۳۱۱ به شركتهاي تجاري اختصاص دارد و طبق ماده ۲۰ آن ، شركتهاي تجاري بر هفت قسم است : ۱) شركت سهامي ۲) شركت با مسئوليت محدود ۳ ) شركت تضامني ۴ ) شركت مختلط غير سهامي ۵ ) شركت مختلط سهامي ۶ ) شركت نسبي و ۷ ) شركت تعاوني توليد و مصرف.

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: تحقیق کامل معرفي شركت تجاري ,تحقیق معرفي شركت تجاري ,تحقیق, معرفي شركت تجاري

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *