خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه

دانلود تحقیق تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه

تحقیق تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه ، دانلود تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه

محتوای فایل ::

تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه

تحقیق-معنا-ومفهوم-ونظریه-های-بيمه

دانلود ورد با موضوع تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه دارای ۶۵ صفحه و با فرمت .docx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد صفحه : ۶۵ صفحه

فرمت فایل: ورد .docx و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

 

قسمتی از متن نمونه:

بيمه
۲-۲-۱) مقدمه    57
2-2-2) تعريف واژه بيمه    58
2-2-3) تعريف بيمه     58
2-2-4) تعريف صنعت بيمه    58
2-2-5) تقسيم‌بندي انواع بيمه     59
2-2-6) تاريخچة بيمه     62
2-2-6-1) تاريخچة بيمه در ايران     64
2-2-6-2) جايگاه صنعت بيمه بعد از انقلاب اسلامي     65
2-2-7) نظريه بيمه و اقتصاد    67
2-2-8) تأثير صنعت بيمه بر فعاليت اقتصاد كلان     67
2-2-9) تأثير بر موازنه ارزي     69
2-2-10) بيمه و ايجاد اطمينان براي سرمايه گذاري در صنايع جديد    71
2-2-11) تضمين اجراي طرحهاي سرمايه‌گذاري به كمك انواع بيمه     71
2-2-12) بيمه و صادرات     72
2-2-13) نقش پس‌اندازي بيمه    75
2-2-14) مروري بر تحولات بيمه در ايران     77
2-2-15) بررسي شاخصهاي ارزيابي فعاليت صنعت بيمه طي سالهاي ۱۳۸۱-۱۳۵۰    89
2-2-15-1) وضعيت صنعت بيمه در جهان و در مقايسه با ايران     96
2-2-16) علتهاي اساسي عدم توسعه بيمه در ايران     96
2-2-17) جايگاه صنعت بيمه در تجارت الكترونيكي     99
2-2-18) آزادسازي و خصوصي‌سازي صنعت بيمه     100
2-2-18-1) خصوصي سازي چيست؟    101
2-2-19) ملاحظات سياسي براي بازارهاي در حال توسعه

بيمه
۲-۲-۱) مقدمه
بيمه به عنوان فعاليتي كه يكي از مشكلات و مسائل اساسي در هر اقتصاد يعني ريسك و عدم اطمينان را از ميان بر مي‌دارد و آنرا به اطمينان تبديل مي‌كند، داراي اهميت بسيار زيادي است و در تمام مسائل از موضوعات فردي گرفته تا سرمايه گذاريهاي كلان دخالت دارد. بيمه فعاليتي است كه در سطح وسيعي همراه و همپاي فعاليتهايي از قبيل حمل ونقل، بازرگاني، سرمايه گذاري و … است، كه عمدة اين فعاليتها به درون مرزها محدود نمي‌شود. بنابراين اين فعاليت در مقياس وسيعي در ماوراء مرزها به فعاليت مي‌پردازد و نمي‌تواند بدون توجه به تغييرات و تحولات جهاني كه به هر طريقي بر فعاليت ساير بخشها و ريسك و عدم اطمينان آنها تأثير مي‌گذارد به فعاليت خود ادامه دهد.
در اين زمينه مقررات مناسب مي‌تواند به مشتريان صنعت بيمه اطمينان لازم را بدهد. به طور كلي ملاحظاتي همچون آزادسازي، كاهش مقررات دست و پا گير، شفاف سازي اطلاعات و حمايت از بيمه گذار بهترين راه حلهاي ممكن براي رقابتي كردن بازار بيمه‌‌اي، افزايش كارايي و كيفيت خدمات، گسترش بازار و ديگر آثار مثبت در جهت افزايش رفاه خانوار و جامعه اند. اين امر علاوه بر ارتقاي سطح رفاه جامعه سبب افزايش اشتغال، گسترش حجم مبادلات، متنوع تر شدن توليد،‌رونق اقتصادي و در نهايت افزايش رشد اقتصادي مي‌گردد.
۲-۲-۲) تعريف واژه بيمه
واژه بيمه كه در زبان فرانسه assurance و در زبان انگليسي Insurance ناميده مي‌شود معلوم نيست از چه تاريخي مصطلح شده و غرض از استعمال آن چه بوده است. لغت شناسان معتقدند كه واژه هاي انگليسي و فرانسه از ريشه لاتيني Securus كه به معناي اطمينان است گرفته شده. واژه بيمه در اغلب زبانهاي ديگر نيز از همين ريشه مشتق شده است. در حاليكه تصور نمي‌رود كه واژه بيمه در فارسي خود از ريشه هاي عربي،‌تركي ، يوناني، روسي يا لاتين باشد گو اينكه واژه هاي بسياري در زبان فارسي از اين زبانها گرفته شده است، بااين همه به نظر مي‌رسد كه ريشه اصلي همان بيم است زيرا عامل اساسي انعقاد عقد بيمه، ترس و گريز از خطرات و به سبب همين ترس و به منظور حصول تأمين، عقد بيمه وقوع مي‌يابد.
۲-۲-۳) تعريف بيمه
آلفرد مارشال در كتاب اصول علم اقتصاد (۱۸۹۰) مي‌گويد: بيمه قيمتي است كه ما براي رهايي از عدم اطمينان مي‌پردازيم.
براساس ماده يك قانون بيمه ايران مصوب سال ۱۳۱۶ بيمه چنين تعريف شده است: بيمه عقديست كه به موجب آن يك طرف تعهد مي‌كند در ازاء پرداخت وجه يا وجوهي از طرف ديگر در صورت وقوع يا بروز حادثه ، خسارت وارده رابراي او جبران نموده يا وجه معيني را بپردازد. متعهد را بيمه گر، طرف تعهد را بيمه گذار، وجهي را كه بيمه گذار به بيمه گر مي‌پردازد حق بيمه و آنچه را كه بيمه مي‌شود موضوع بيمه مي‌نامند.
۲-۲-۴) تعريف صنعت بيمه
يكي از تعاريف صنعت يعني بكارگيري مواد اوليه و تبديل آنها به اشياي ديگر براي كسب درآمد و ثروت با عنايت به اين تعريف چگونه است كه بيمه را صنعت مي‌دانند؟
بيمه در تثبيت سرمايه و جايگزين كردن اموال و اشيايي كه دستخوش آسيب ديدگي بوده يا تلف شده اند نقش اساسي دارد، مؤسسه هايي را كه در كار صنعت و توليد هستند را نگه مي‌دارد و از وقفه در توليد پيشگيري مي‌كند. موج توقف يك واحد توليدي به بسياري از مؤسسه هاي ديگر مي‌رسد و در ميزان توليد و فعاليت اقتصادي آنها اثر مي‌گذارد و اين امر در بازار عرضه و تقاضا و قيمت كالاهاي توليد شده اين مؤسسه ها مؤثر واقع مي‌گردد. بنابراين بيمه ابزار و وسيله‌اي است در خدمت اقتصاد و صنعت و بدين لحاظ بيمه خود عاملي از عوامل توليد دانسته شده و نام صنعت بر آن نهاده اند.
۲-۲-۵) تقسيم بندي انواع بيمه
با توجه به انواع ريسك، قراردادهاي بيمه نيز انواع متعددي دارد. ماهيت حقوقي
بيمه نامه ها در كليه موارد يكسان نيست و گهگاه مي‌توان تفاوتهايي بين آنها تشخيص داد. براي تقسيم بندي انواع بيمه ها روشهاي مختلفي ارائه شده است. طبقه بندي مورد استفاده در زير بر مبناي كاربرد بيمه در زمينه هاي مختلف انجام گرفته و در عين حال مبين وجود تفاوتهاي حقوقي بين آنها نيز هست به طور كلي بيمه در دو زمينه كلي زير مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
۱- بيمه هاي اجتماعي
۲- بيمه هاي بازرگاني

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: تحقیق,معنا,ومفهوم,ونظریه,های,بيمه,تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه, تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه ,تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه , تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه,تحقیق معنا ومفهوم ونظریه های بيمه

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *