خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق بررسی کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

دانلود تحقیق بررسی کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

تحقیق بررسی کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد ، دانلود بررسی کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

محتوای فایل ::

بررسی کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

بررسی-کامل-شكنجه-در-كنوانسيون-1984-سازمان-ملل-متحدتحقیق کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد دارای 27 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  27 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد
مقدمه
نگاهي هر چندكوتاه به حلقه هاي تاريخ و سرگذشت انسان در طول قرون و گذري هر چند مختصر بر رفتارهاي بشر نسبت به ابناي خود ، مؤيد شدت اين رفتارها در موارد بسيار و گواه عدم صداقت برخي از انسانها بر ادعاي تساوي حقوق بشر ، برابري و عدالت در زمانهاي گوناگون است ؛ بويژه هنگامي كه برخي از افراد بشر كه زمام اختيار ديگران را در دست دارند ، لذت حكومت وادارشان سازد كه براي بقاي خويش و تثبيت استقرار و قوام قدرت و دولت خود ، از مسير عدالت خارج شوند و در مورد مخالفان خود دست به اعمالي بزنند كه وجدانهاي پاك را مي آزارد و دلهاي بيدار را به درد مي آورد .
هر چند اين اعمال گاهي جنبة خنثي كننده دارد ، اما غالباً اعمالي سركوبگر است كه بطور خفيف يا شديد با نوعي تحقير ، ناسزا ، حمله ، تهاجم و ايرد ضرب و جرح نسبت به مخالفان توام است و عنوان « شكنجه » دارد . پس بي جهت نيست كه شكنجه را ابزار قدرت ناميده اند و آن را مشتمل بر تحقير ، فشارهاي رواني و رنجهاي جسمي دانسته اند .
2 0 جدال دائمي ميان شكنجه كنندگان و شكنجه شوندگان و طرفداران آنها نه تنها از طبيعت شكنجه ناشي مي شود كه بي ترديد سخت و جانكاه است و بايد مورد نكوهش قرار گيرد بلكه ناشي از تعريف شكنجه نيز هست كه طبق سليقه هاي مختلف و بر حسب انديشه هاي گوناگون ،تغيير مي كند . بحث شكنجه چه در مجامع داخلي و يا قانونگذاريهاي مختلف و چه در مراجع بين المللي و با تكيه بر حقوق بشر ، هميشه بحثي داغ و پرجنجال بوده ، زيرا بحث از شكنجه گفتگو دربارة انسان است و آزار جسمي و رواني او .

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: تحقیق کامل شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد ,تحقیق شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد ,تحقیق ,شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق بررسی مقاوله نامه (پروتکل) اختياري حقوق کودک در مورد فروش کودکان، روسپيگري و هرزه نگاري کودک (پ

تحقیق بررسی مقاوله نامه (پروتکل) اختياري حقوق کودک در مورد فروش کودکان، روسپيگري و هرزه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *