خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق بررسی کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر

دانلود تحقیق بررسی کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر

تحقیق بررسی کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر ، دانلود بررسی کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر

محتوای فایل ::

بررسی کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر

بررسی-کامل-ساختارهاي-مدني-اسلام-‌ضامن-حفظ-حقوق-و-آزادي-بشرتحقیق کامل ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر دارای ۶ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  6 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

ساختارهاي مدني اسلام ،‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر
ين ساختارها در قرن‌هاي اوليه اسلام شكل گرفته و تاكنون در تمامي گوشه و كنار جهاني اسلام فعال است و در عين حال تا حدودي قدرت فعال كردن و بسيج نيروها را در رويارويي با سوءاستفاده‌هاي هيأت حاكمه خود دارند
علما و مجتهدان اسلام
شالوده حقيقي – سياسي و اجتماعي – اقتصادي كل تمدن اسلامي از جنبه علمي ،‌ فكر و فن‌آورانه خود به دست گروه عظيمي از علماي بزرگ آماده شده است . كل سازمان اجتماعي يك دولت بزرگ اسلامي در تمامي سطوح خود به صورتي مستحكم و با عناصري مطمئن ،‌با كوشش جوامع پرتعداد علما يكپارچگي يافته است.
اين قاعده در سايه احكام قرآن حاصل شده است كه مسلمانان را مكلف مي‌كند تمامي عملكردهاي خود را صرفا با احكام و اصول اسامي هم سوكنند . و علماي ديني كه طبق سنت اسلامي از ‘‌ وراث پيامبر ‘‌ محسوب مي‌شوند ،‌از ديد عموم مردم از مفسران احكام اسلامي و اصول مربوط به هر يك از عرصه‌هاي مشخص زندگي بشري بودند.
اينجا بايد به اصولي‌ترين تفاوت‌هاي علماي ديني – مفسران احكام اسلامي – با علماي ساير فرقه‌ها و يا اديان ، ‌از جمله مسيحيت ،‌ اشاهر نماييم. اول ،‌اسلام با طبقه بندي روحانيون يا سلسله مراتب ديني – اداري كليساهاي مسيحي بيگانه است.
دوم ،‌علماي اسلامي در طول كل تاريخ از هر طريقي از حكام و كاخ خلفا فاصله مي‌گرفتند . از اين جنبه ،‌اظهارات حسن البصري – عالم برجسته اسلام – شايان توجه است:’ به دعوت حاكم بي اعتنا باش ،‌حتي اگر تو را براي قرائت سوره‌هايي از قرآن دعوت كرده باشد . زيرا تو به طور حتم به وقت بازگشت بدتر از آنچه خواهي شد كه پيش از آن بودي’‌.

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: تحقیق کامل ساختارهاي مدني اسلام ,‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر ,تحقیق ساختارهاي مدني اسلام ,‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر ,تحقیق ,ساختارهاي مدني اسلام ,‌ضامن حفظ حقوق و آزادي بشر

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *