خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه

دانلود تحقیق بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه

تحقیق بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه ، دانلود بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه

محتوای فایل ::

بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه

بررسی-شرايط-راي-قابل-اعاده-دادرسي-در-آيين-دادرسي-مدني-ايران-و-فرانسهبررسی کامل شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه دارای ۳۸ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  38صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه
چكيده
يكي از مراحل دادرسي مرحله شكايت از رايي است كه توسط يكي از مراجع قضايي صادر گرديده است. در مباحث مربوط به آيين دادرسي مدني حقوقدانان طرق شكايت از رأي را به طرق عادي و فوق العاده تقسيم مي كنند. طرق عادي شكايت شامل واخواهي و تجديد نظر است و طرق فوق العاده شامل فرجام خواهي, اعتراض ثالث و اعاده دادرسي. دراين مقاله سعي شده است تا آرايي كه مطابق آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه قابل اعاده دادرسي هستند از حيث ماهيت رأي و مرجع صادر كننده آن مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
مقدمه
اعادة دادرسي در آيين دادرسي مدني جمهوري اسلامي ايران همواره طي سه دورة قانونگذاري (۱۳۲۹) هـ .ق و ۱۳۱۸ و ۱۳۷۹ هـ .ش) يكي از طرق فوق العادة شكايت از رأي بوده است. از آنجايي كه اين شيوة شكايت استثنايي بر اصل قطعيت آراي دادگاه ها و اعتبار امر قضاوت شده است لذا در تفسير مواد مربوط بايستي از تفسير موسع پرهيز نمود و قلمرو اجرايي آن را به موارد مصرح در قانون محدود كرد. يكي از شرايط توسل به اين شيوة شكايت وجود يك حكم[۱] قطعيت يافته است. اما اينجا لازم است شرايط رأي قابل اعادة دادرسي در قانون آيين دادرسي مدني قديم (۱۳۱۸) و جديد (۱۳۷۹) ايران و قانون قديم و جديد آيين دادرسي مدني فرانسه بررسي شود.
الف. شرايط رأي قابل اعاده دادرسي

اول. قانون قديم آيين دادرسي مدني ايران (ق.ق)
قانون آيين دادرسي مدني سال ۱۳۱۸ در ماده ۵۹۱ تصميمات زير را قابل اعاده دادرسي دانسته بود:
«۱- حكم پژوهشي
۱- حكم حضوري مرحله نخستين كه به طور قطعي صادر شده است.
۲- حكم غيابي مرحله نخستين كه مدت اعتراض آن منقضي شده يا غير قابل پژوهش صادر شده است.»[۲]

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: بررسی کامل شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه ,بررسی شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه ,بررسی, شرايط راي قابل اعاده دادرسي در آيين دادرسي مدني ايران و فرانسه

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *