خانه / مقاله و تحقیق / دانلود تحقیق بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه

دانلود تحقیق بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه

تحقیق بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه ، دانلود بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه

محتوای فایل ::

بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه

بررسی-حقوق-زن-در-قوانين-اساسي-و-مدني-تركيهبررسی کامل حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه دارای ۲۴ صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word
تعداد صفحات:  24 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد
قسمتی از متن تحقیق::

حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه
كي از منابع اساسي حقوق هر كشور، قوانين موضوعه آن كشور مي باشد. چرا كه بسياري از حقوق اشخاص در قوانين كشورها تصريح وتعيين مي گردد و از طريق مراجعه به قوانين است كه مي توان ميزان حقوق اشخاص را تشخيص داد. در ميان قوانين موجود هر كشور نيز دوقانون يعني قانون اساسي و قانون مدني نقش فوق العاده اي را ايفا مي كند. مجازات تجاوز به حقوق افراد نيز در قانون مجازات ذكر مي گردد.
در اين مقال كوشش مي شود كه حقوق زن با توجه به قانون اساسي و مدني تركيه مورد بحث و بررسي فشرده و مختصر قرار بگيرد. چراكه عمده حقوق زنان در دو قانون فوق معين شده است . اميد است كه با مطالعه اين نوشته بتوان به پاسخ پاره اي از مسايل مربوط به حقوق زن در تركيه رسيد.
الف ـ زن و حقوق مدني
۱٫ استفاده از حقوق مدني
براساس ماده ۸ قانون مدني تركيه : ‘هر شخص از حقوق مدني استفاده مي كند. بنابراين هر كس در حدود قانون به لحاظ داشتن اهليت درحقوق و تكاليف مساوي است .’
ماده مذكور تفاوتي ميان زن و مرد نگذاشته است و استفاده از حقوق مدني را حق همه افراد جامعه دانسته است . صلاحيت استفاده ازحقوق و تكاليف نيز مشمول همين حكم است .
داشتن رشد، شرط اصلي صلاحيت استفاده از حقوق است . (ماده ۱۰ .م .) و كسي رشيد است كه ۱۸ سال داشته باشد و يا ازدواج نمايد.(ماده ۱۱ .م .)

دانلود فایل

دسته :: مقاله و تحقیق

تگ ها :: بررسی کامل حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه ,بررسی حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه ,بررسی, حقوق زن در قوانين اساسي و مدني تركيه

 

درباره ی mr-rahmani@25

همچنین ببینید

دانلود تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي

تحقیق گزارش کار آموزی پست فشار قوي ، دانلود گزارش کار آموزی پست فشار قوي …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *